Web Sitemizde 34 Kategoride 32 makale yazılmıştır. Bugüne kadar 7717 kez ziyaret edilmiştir!


 

http://xbilge.com/web/alt-kategori.php?Nanotek=12&AltKate=39

Seo Nasıl Yapılır?

Seo korkulu rüyanız olarak yapılmaz. Seo yapısı itibariyle, kullanıcı dostu siteleroluşturmanız gerektiğini anlattığı için aslında size çok da yardımcı olan seçenektir. Dolayısıyla arama motoru optimizasyonu için öncelikle bu düşünceden kendinizi arındırmanız sizin için iyi olacaktır.

 

Seo Programları

www.xbilge.com

Öncelikle şu konuda anlaşalım. Seo için kesinlikle ekstra programlara ihtiyacınız yok! Bu şekilde ilan veren kişilere itimat etmemenizi önemle rica ediyorum. Zira bu programların vaatlerine inanarak harcadığınız parayı, reklamlara harcasanız çok daha iyi sonuçlar almanız olasıdır. Dolayısıyla, lütfen "seo programı", "google 1. sayfa programı" şeklinde ilanlar gördüğünüzde koşarak kaçınız. Kendi sitelerinin linklerini de sizin sitenize göndererek çoğu zaman backlink oluşturma gayreti içerisindedir. Haliyle aslında kendi sitesinin hitini ve görünürlüğünü yükselttiği aşikardır.

 

Arama Motoru Optimizasyonu İçin Öneriler

www.xbilge.com

Seo için küçük ipuçları diye okumadan geçmeyiniz. Zira bu ipuçları sayesinde birçok konuda öne çıkmanız olasıdır. İnternette dolaşan birçok konu ile ilgilenmeyiniz. Başta da söylediğim gibi Seo çok karışık işlem değildir. Seo tamamen site düzenidir!

Kaliteli bir seo için yukarıda belirttiğim konulara mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer bir seo firması ile çalışıyorsanız, lütfen sayfanızın üzerine sağ tuşla tıklayıp, sayfa kaynağını göster diyerek, yukarıda bahsettiğim seo ipuçlarını kontrol edin. Eğer bahsettiğim özelikler mevcut değil ise, firma ya da şahıs ile konuşarak bunların olması gerekliliğini yüzüne vurunuz.

Google'da Birinci Sayfaya Çıkmak

www.xbilge.com

 

Google içerisinde aramalarda birinci sayfada çıkmak aslında çok da önemli değildir. Önemli olan sitenin içeriğinin birinci sayfayı kaldırıp kaldıramadığıdır. Birinci sayfada olup, sitenin içerisindeki kullanıcıyı tutmadıktan sonra hiçbir anlamı yoktur. Dolayısıyla sitenizin içeriğini "özgün" ve "dolu" halde tutmanız ve hatta güncellemeler yaparak devamlılığını sağlamanız gerekliliğinden bahsetmek isterim. Böyle yapılan siteler her zaman bir adım önde olacaklardır.

"Benim sitem senin siteni döver" mantığıyla iş yapamazsınız. Her web sitesinin kendine has özellikleri olmalıdır. Google siteler arası bir savaş yeri değil, google arama motoruna karşı savaştır. Siteniz sadece bu savaşta ön plana çıkan özellikleri barındırır. Diğer sitelerle rekabet etmek yerine, kendi web sitenizi mükemmelleştirmeye özen gösterirseniz, gerisi kendiliğinden gelecektir.

Page (Sayfa), Title (Başlıklar), Descreption (Açıklamalar), Keywords (Anahtar Kelimeler) uyumu, en can alıcı özelliklerdendir. Efendim "Anahtar kelimelerim her şeyi kapsasın ki her yer yerde görüneyim." Yok öyle bir dünya sevgili okuyucu. O zaman ben sayfa hazırlardım. Her şeyi de içerisinde yayınlardım. Oh ne güzel her yerde görünürdü sayfam. Lütfen bu tarz düşüncelerden öncelikle uzaklaşınız. Çünkü Google aptal ama okumayı bilen bir sistem. Haliyle sizin web sitenizi gördüğünde, "Siteye bak içeriği farklı, başlığı farklı, kelimeler farklı" şeklinde bir tespitte bulunabilecektir. Bu durumda ne olduğu belli olmayan bir sayfa hiç de iyi itibar bırakmayacaktır.

Sayfalarınızdaki içerik ve anahtar kelimelerin uyumuna, anahtar kelimeler ve açıklama uyumuna, açıklama ve başlık uyumuna mutlaka çok dikkat etmelisiniz. Bu şekilde ekstra puanlar cebinizde olacaktır.

Google Seo (Arama Motoru Optimizasyonu)

Web sitenizdeki web sayfalarını ülke, kullanıcıları yolcu, buton yerlerini ulaşım şekli olarak düşününüz. Bir ülkeden diğer bir ülkeye gitmek için siz olsaydınız uçak mı tercih edersiniz? Yoksa kamyon mu? Google her zaman uçağı tercih etmiştir. İnsanlar da ulaşımı kısa sürede olan taşımaları seçeceklerdir. Zira günümüzde en kıymetli şey "zaman"dır. Kimse zaman kaybetmek istemeyecektir.

Web siteleriniz mutlaka kullanıcı dostu siteler olmalıdır. Bunu başaramayan web siteleri zaman içerisinde ölmeye mahkumdur. Tıpkı ulaşım gibi. Artık kimse develerle ya daatlarla yolculuk etmiyor. Lütfen unutmayınız. Google her zaman uçağı tercih eder.

 

www.xbilge.com

 

 

 

BİZE DESTEK OL !

www.xbilge.com

 

 

 

 

 Ücretsiz Hosting
Xbilgeye Destek Ol deneme